Megbeszélés Budapest főpolgármesterével
2023-01-30Podcast: KET magazin
2023-02-10A megalakulást követő hónapok a stratégiázás időszaka volt a képviselői csoport életében. Ennek kapcsán a csoport négy nagyobb témára osztotta a 2023-as működési tervét:
- Szakpolitikai terv,
- Civil szervezeti terv,
- Programterv és
- Diplomáciai terv.
Szakpolitikai terv
A képviselők és frakcióik számára fontos, hogy a csoport strukturált keretek között működhessen, így minden terv alapjául a szakpolitikai terv szolgál, melynek az alábbi három célja van 2023-ra:
- Az iskolai bántalmazás és zaklatás („bullying”) felszámolása, amely nem csak az LMBTQ-közösséget, hanem az etnikai kisebbségeket és a testi-szellemi fogyatékossággal élőket is nagyban érinti,
- Az alapvető emberi és LMBTQ-jogok visszaállítása-biztosítása, valamint
- Az Egyenlő Bánásmód Hatóságának visszaállítása-újra konstruálása.
Civil szervezeti terv
A szakpolitikai tervre épül a civil szervezeti terv, melynek fő célja, hogy újraépíthesse azt a hidat, mely az utóbbi években a politika és a civilek világa között szinte teljesen leépült. Ennek okán a képviselői csoport célja, hogy a vízióját teljesítve becsatornázhassa az LMBTQ jogokkal foglalkozó civil szervezetek véleményeit a politikai döntéshozásba. Ennek kapcsán egy többlépcsős egyeztetőfórumot is szervez a Sokszínű Magyarországért képviselői, hogy az később egy olyan platformként szolgálhasson, ahol a véleményeket-igényeket és célokat hatékonyan, direkt módon tudják becsatornázni az érintett felek.
A programterv
Hasonlóan a civil szervezetekkel kapcsolatos tervhez, a programterv is a szakpolitikai célokra épít: fontosnak gondolja csoportunk, hogy a társadalomban is aktívan foglalkozhassunk az egyenlőséget érintő témákkal, így ezzel kapcsolatban workshopokat, előadásokat, podcasteket és panelbeszélgetéseket szervez a Sokszínű Magyarországért.
A diplomáciai terv
Meglátásunk, hogy szükséges a nemzetközi partnerszervezetekkel kialakítani egy olyan munkaviszonyt és platformot, ahol a jó tapasztalatokat megoszthatjuk egymással. Ezen felül fontos, hogy megértsük a kelet-közép-európai térségben a populista kormányok logikáját és az LMBTQ közösséggel kapcsolatos negatív retorikáját, hogy esetlegesen készülni tudjunk egy-egy újabb jogcsorbító javaslatra, melyet a jelenlegi működési keretek szerint nem tudunk megakadályozni.